Kamień dekoracyjny

Czym jest kamień dekoracyjny?

Kamień dekoracyjny, zgodnie z nazwą, służy do ozdabiania pomieszczeń, głównie ścian. Stanowi ciekawe urozmaicenie dekoracji i jest uznawane za wyraz podążania w zgodzie z trendami, dlatego też cieszy się umiarkowana popularnością.

Nierównomierna struktura

dendryt paprocie

Do jednej z największych zalet dekoracyjnych kamienia ozdobnego, poza jego niebanalną fakturą, zaliczyć można także sposób, w jaki światło dzienne pada na kamień o nierównomiernej strukturze. Dodatkową opcją może być również jego indywidualne doświetlanie.

Komfort

Kamień dekoracyjny stosuje się zarówno wzdłuż ścian, jak i w poprzek ich długości. Położenie kamienia decyduje o poziomie komfortu odczuwanego przez mieszkańców budynku, na którym będzie zastosowany – warto mieć to na uwadze przy wyborze tego najodpowiedniejszego.

Rodzaje kamieni dekoracyjnych

W rzeczywistości nie istnieje przekonująca i jednoznaczna klasyfikacja kamieni na mniej lub bardziej wartościowe, dlatego też najlepiej mówić wspólnie o kamieniach szlachetnych i ozdobnych, traktując je jako jedno sprecyzowane pojęcie. Jednakże można już oficjalnie podzielić je wg klas Fersmana:

dek1I klasa: minerały nieprzezroczyste jak: nefryt i jadeit, lazuryt, niektóre odmiany skaleni (amazonit, labrador), rodonit, malachit, niektóre odmiany kwarcu i chalcedonu.

dek1II klasa: serpentyn, agalomatolit, onyks, fluoryt.

 

dek1III klasa: alabaster, marmur, porfir (architektoniczny materiał dekoracyjny).

 

Dlaczego warto kupić nasz kamień dekoracyjny?


dek2

Autentyczna prezencja

Pracujemy na prawdziwy, piękny wygląd wszystkich płytek kamieniopodobnych w naszym sklepie, a to zasługa przede wszystkim stosowania naturalnych kruszyw i barwników w procesach ręcznej obróbki płytek kamienia dekoracyjnego.

 

dek3

Dbałość o detale

Nie osiągnęlibyśmy powyższego celu, gdyby nie nastawienie na perfekcjonizm i skupienie uwagi na szczegółach wykonania. Dzięki temu nasze ozdobne płytki wiernie odzwierciedlają urok i wzór kamienia naturalnego.

 

dek4

Komfortowa sprzedaż

Zdajemy sobie sprawę z tego, że każde pomieszczenie jest inne, a potrzeba klienta – spersonalizowana, toteż, wychodząc naprzeciw Państwa oczekiwaniom, zdecydowaliśmy się na sprzedaż kamienia ozdobnego na metry kwadratowe.

 

dek5

Gwarancja stylowego produktu

Kamień dekoracyjny to wyraz smaku i gustu osoby, która zdecyduje się ozdobić nim wnętrze – chyba nie musimy o tym przekonywać?

 

 

Nasza oferta

Gorąco zachęcamy do zapoznania się z szeroką ofertą kamieni dekoracyjnych, które posiadamy w naszych zbiorach. Składają się na nią przede wszystkim płytki frezowane o wymiarach 30×30 i występujące w trzech kolorach: waniliowym, grafitowym i białym. Prócz tego chcielibyśmy Państwu zaproponować płytkę kamienną CALABRIA wielokolorową, na siatce oraz Słońce Bałkanów – płytkę kwarcytową w odcieniu złota i o wymiarach: wys. 10cm-20cm; dł. 7-35cm; gr. 1,5-2,5cm. Świetnym wyborem przeznaczonym do zastosowania na ścianę lub podłogę będą płyty z kamienia naturalnego: PATHUNTER, LUGANO, RAINBOW. Mało? Wybierz płytkę granitowa płomieniowaną YELLOW PINK lub SZARY GRANIT 60×30 z zaimpregnowaną prawą stroną.

Poniżej przedstawiamy ofertę kamienia dekoracyjnego.

dek11 dek22
Płytka frezowana 30×30 wanilia
160.00 zł
Płytka frezowana 30×30 biała
160.00 zł
dek33
Płytka frezowana 30×30 grafit
160.00 zł