Kamień elewacyjny

Czym jest kamień elewacyjny?

Kamień elewacyjny używany jest zazwyczaj w przypadku ogrodów, schodów czy posadzek. Odznacza się dużą solidnością i wytrzymałością. Może być stosowany na zewnątrz jako elewacja budynku. jak i w środku pomieszczeń, umożliwiając tym samym tworzenie różnorodnych kompozycji.

Łatwy w utrzymaniu

2012-09-01-041Elewacja kamienna jest łatwa w utrzymaniu i wystarcza na kilkadziesiąt lat.
Ważne jest, by znaleźć odpowiedni kamień pozwalający na kompleksowe spełnienie swojej funkcji, czyli nie za gruby, nie za cienki.

Optymalne rozwiązanie

Kamień elewacyjny o grubości najczęściej ok. 2 cm można bez problemu kleić bezpośrednio do izolacji termicznej – jest więc najbardziej optymalny.

Rodzaje kamienia elewacyjnego

Kamień regularny

kamienStanowi perfekcyjną imitację naturalnego, ręcznie dłutowanego piaskowca. Wzór kamienia regularnego składa się z siedmiu różnorodnych i komputerowo dobranych kształtów. Elementy te są dobrane w taki sposób, że bez względu na kolejność układania będą formować równe płaszczyzny bez konieczności docinania.

Kamień nieregularny

kamien

Idealnie naśladuje kamień łamany, niesortowany. Cechuje się zróżnicowaną strukturą i formą. Jednak przede wszystkim występują elementy zbliżone kształtem do kwadratu i prostokąta.

 

Kamień polny

kamien

To niewątpliwie świetne odzwierciedlenie naturalnej bryły skalnej. Wyróżnia się szerokim zakresem grubości, długości, jak i kształtu konkretnych elementów.

 

Kamień narożny

kamienJest formą narożną wszystkich kamieni, która ułatwia składanie rogów budowli, okładanie ogrodzeń, a także oprawienie otworów okiennych i drzwiowych.

 

Dlaczego warto kupić nasz kamień elewacyjny?

IMG_1912 Wszechstronność zastosowania

To konieczność. Naszego kamienia elewacyjnego można z sukcesem używać jako elementu dekoracyjnego wybranego budynku, a także stosować podczas budowy ogrodzenia.

Ponadczasowość wyglądu

Dzięki eleganckiej prezencji, kamień elewacyjny może być idealną podstawą do stworzenia nieprzemijającej pod względem szyku i klasy budowy. Ponadto idealnie komponują się z innymi kamieniami ogrodowymi, dając tym samym klasyczny, naturalny wygląd.

Gwarant nieporównywalnej jakości

Zwracamy uwagę na jakość kamienia, a więc na wahania jego grubości. To bardzo ważny parametr decydujący o trwałości całej elewacji.

 

 

Nasza oferta

Chcielibyśmy zaoferować Państwu najlepsze w swoim rodzaju kamienie: kostkę granitową w kolorze szarym o wymiarach 6×4 8×10, opornik granitowy 40x20x10cm z łupaną krawędzią, a także palisadę ogrodową. W trosce o Państwa stuprocentową satysfakcję, prowadzimy również sprzedaż szaro-rdzawego gnejsu płaskiego w formie nieregularnych płytek i doskonałego do budowy grilla, murów oporowych, kaskad, ścieżek, ogrodzeń, a nawet oczek wodnych. Ponadto w naszych zasobach znajdą Państwo również serycyt – kamień naturalny w kształcie nieregularnych brył świetny do dekoracji ogrodu. Gorąco zachęcamy do szczegółowego kontaktu w celu uzyskania kompletnych informacji na temat naszej oferty.

Poniżej przedstawiamy naszą ofertę kamienia elewacyjnego:

ele1 ele2
Kosta granitowa szara
390.00 zł
Opornik granitowy
10.00 zł
ele3  ele4
Palisada
40.00 zł
 Gnejs Płaski Płytka
480 zł
ele5
Serycyt Bryła
350.00 zł