Kamień naturalny

Co to jest kamień naturalny?

Zgodnie z obowiązującą definicją wynikłą z ustaleń międzynarodowych zawartych z kolei w „Wytycznych dotyczących kamieni szlachetnych, ozdobnych, pereł i korali” ( RAL 560 A5 z 1963 r. i RAL 560 A5E z 1970 r.) kamień naturalny jest minerałem, skałą lub substancją stałą pochodzenia organicznego występującą w przyrodzie, np. skałą magmową, metamorficzną czy osadową.

IMG_7671(1) 

Wykończenie wnętrz

To świetny element wykończenia wnętrz, idealnie nadaje się też do aranżacji ogrodu. Podatność na zabrudzenia wpływające na wygląd jest zależna od rodzaju kamienia – można wówczas zaobserwować obecność glonów, pleśni, plam i wykwitów solnych.

Impregnacja

Impregnacja pozwala jednak przedłużyć trwałość kamieni, podnosząc ich estetykę dzięki ożywianiu barw i nadaniu połysku.

Rodzaje kamienia naturalnego

Rodzajów kamienia naturalnego w przyrodzie występuje całkiem sporo. Oto najpopularniejsze z nich:

 

granit

Granit

Zaliczany do skał magmowych głębinowych, składa się przede wszystkim z kwarcu, skaleni oraz plagioklazu. Zróżnicowany kolorystycznie (odcienie szarości, brązu, bieli, różu), łatwy w obróbce i trwały. Doskonały na ogrodzenia, murki oporowe, cokoły czy utwardzenie nawierzchni.

 

 

marmur

Marmur

To skała metamorficzna składająca się w dużej mierze z kalcytu. Występuje w wielu barwach m.in. czarnej, białej, czerwonej, szarej. Jest dosyć trwałym i twardym kamieniem naturalnym, docenianym jako materiał budowlany i architektoniczny.

 

 

piaskowiec

Piaskowiec

Wlicza się w krąg skał osadowych okruchowych. Kolory, w jakich można go zobaczyć to: szary, żółty, brązowy, czerwony. W sprzedaży możemy nabyć piaskowiec o różnej twardości – zarówno miękki, jak i twardy. Jest łatwy w obróbce i często wykorzystywany do budowy ogrodzeń, murków oporowych oraz innych elementów małej architektury ogrodowej.

 

 

Dlaczego warto kupić nasz kamień naturalny?

piaskowiec polski – kamień płaski poligonalny 

Gwarancja solidności

W naszej firmie stawiamy na solidność materiałów, dlatego zapewniamy, iż kamień naturalny w naszej ofercie jest solidny i perfekcyjnie spełnia swoją funkcję zarówno jako element wystroju wnętrz, jak i element elewacyjny.

Szeroka paleta kolorów

Wiemy, że wygląd i estetyka kamienia jest równie ważna co jego trwałość, zatem oferujemy rozległą gamę kolorystyczną pozwalającą dokładnie wybrać surowiec na elewację zewnętrzną.

Unikatowe efekty i niezwykłe kompozycje

Powstałe dzięki ułożeniu kolorów i poszczególnych elementów. Z pewnością dodadzą wiele uroku zaaranżowanym pomieszczeniom, a nierównomierna struktura drobno ciętego kamienia naturalnego ożywi każde wnętrze i ustanowi je ciekawym.

Nasza oferta

Oferujemy wyjątkowo trwałe panele z kamienia naturalnego, takiego jak piaskowiec, gnejs, dendryt czy kwarcyt: Panel Kamienny 11 P, Panel Kamienny 4PW oraz Panel Kamienny 6P charakteryzujące się przepięknym wzornictwem i niepowtarzalnym urokiem naturalnej formy. Doskonałe do ułożenia w pionie i poziomie, stosowane zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz. Różnorodność kolorów i struktur kamieni pozwala na wydobycie indywidualności każdej aranżacji pomieszczenia, elewacji, tarasu, ogrodzenia czy schodów. Dodatkowo cechują się gładką i łupaną powierzchnią, a poszczególne elementy połączono ze sobą dzięki żywicy poliestrowej.

Ponadto chcielibyśmy zaprezentować Państwu runo bałkańskie „Złota Ruja” – kamień naturalny oferowany w formie rzędowej, nieregularnej. Występuje w odcieniach złota, brązu i rdzy, a co za tym idzie – ociepla i nadaje słonecznego akcentu każdemu pomieszczeniu. Świetnie wygląda na murkach, ogrodzeniach, fundamentach i na aranżacjach zewnętrznych.

Firma Magia Kamienia zajmuje się obróbką, sprzedażą kamienia naturalnego dekoracyjnego ; głównie elewacyjnego, jak i kamienia do pięknych aranżacji wnętrz . Oferowany przez nas kamień naturalny jest najwyższej jakości, obrabiany ręcznie i wstępnie przygotowany do montażu na typowych podłożach .Znosimy wszelkie granice Państwa kreatywności ,oferując ponad 100 rodzajów kamienia naturalnego w oryginalnych modnych formach, kolorach o różnych wykończeniach powierzchni. W naszej ofercie znajdziecie też Państwo: kamień naturalny, piaskowiec, kamień ogrodowy, kamień elewacyjny, mozaiki kamienne, panele kamienne, łupek, otoczaki, kamień płaski, płytki kamienne.

Poniżej przedstawiamy ofertę kamienia naturalnego.

nat1 nat2
Panel kamienny 11 P
124.00 zł
Panel kamienny 4Pw
252.00 zł
nat3 nat4
Panel kamienny 6 P
157.00 zł
Runo Bałkańskie „Złota Ruja”
150.00 zł